Jahmir hyka ka ndryshuar ekip dhe do të vijojë karrierën me Sektzia Nes Tziona, një ekip që merr pjesë në elitën e futbollit izraelit. Janë mediat izraelite konfirmojnë akordin mes palëve dhe Hyka do të luajë në një ekip me Sabien Lilajn, korçarin, të cilin e ka pasur shok te Tiraana, por edhe në ekipin Kombëtar.

Mesfushori korçar është pjesë e Nes Tziona prej korrikut të vitit të kaluar. Nes Tziona renditet në vend të fundit të kampionatit izraelit me 15 pikë të grumbulluara në 22 ndeshje dhe Hyka shihet si përforcimi i duhur për të ndihmuar ekipin në realizimin e objektivit mbijetesë.

The post ZYRTARE/ Zbulohet skuadra e re e Jahmir Hykës appeared first on Sport.