Real Madridi ka publikuar listën për ndeshjen kundër Barcelonës. Ekipi spanjoll ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për sfidën kundër Barcelonës. El Clasico do të luhet nesër prej orës 21:00, në “Santiago Bernabeu”.

Sfida do të jetë shumë e rëndësishme, pasi mund të vendosë fatet e kampionatit. Tekniku Zidane ka vendosur të grumbullojë Mariano Diazin, ndërsa numri një i stolit nuk ka preferuar të grumbullojë Luka Jovicin.

Pjesa tjetër e skuadrës nuk ka ndryshime. Reali duhet të fitojë me patjetër në ndeshjen kundër Barcelonës nëse do të marrë kryesimin në kampionat. Reali ka zhgënjyer në sfidat e fundit dhe ka mundësi të bëjë autokritikë.

The post Zidane publikon listën për El Clasicon, lë jashtë “yllin” e verës appeared first on Sport.