Kishim kohë pa shijuar një gol nga goditja e këndit. Një i tillë është realizuar në Premier League në përballjen Southampton-Burnley. Skuadrës mike i kanë mjaftuar 93 sekonda për të kaluar në avantazh.

Ashley Westwood krosoi një top nga këndorja dhe u ndihmua nga era e fortë dhe pasiguria e mbrojtjes e portierit të “Shenjtorëve”. Topi i 29-vjeçari kaloi vijën fatale dhe Burnley nisi festën.

The post Video: Shënohet goli i rrallë në Angli, ndodh njëherë në 10-15 vjet appeared first on Sport.