Është duke u luajtur në Korçë, ndeshja mes Skënderbeut dhe Teutës, e vlefshme për javën e 23-të të Kategorisë Superiore.

Kronologjia e ndeshjes:

10′ Mensah tenton jashtë zone, por goditja e tij shkon jashtë kuadradit.
13′ Goditje këndi për Teutën, por Meksi largon topin nga zona e korçarëve.
15′ Kombinojnë shkurtazi miqtë, Avdyli provon, por Koliçi i vëmendshëm pret.
19′ GOOOLL Bregu! Zhbllokohet sfida. Dejvi Bregu kalon në avantazh vendasit.Gripshi kroson nga e majta dhe vlonjati nuk fal para portës.

25′ GOOOLLL. Kallaku gjen rrugën e rrjetës, lojtari i durrsakëve me kokë barazon menjëherë shifrat.

The post Video: Shënohet goli i dytë në Korçë, Kallaku barazon shifrat appeared first on Sport.