Interi fitoi mbrëmë 4-2 ndaj Milanit, në një derbi të çmendur që do të mbahet mend gjatë. Në një ndeshje të tillë nuk ka si të mungojnë edhe tifozët shqiptarë në stadium, pasi dihet pëlqimi që kemi ne si popull për ekipet e mëdha të Italisë.

Një episod tejet interesant është ai edhe kur dëgjohen thirrjet “Rama ik”, pas krahëve të Lautaro Martinez dhe të dashurës së tij. Ylli argjentinas ishte i pezulluar për këtë ndeshje dhe e ndoqi nga tribuna. Në një moment që e dashura e tij po bëntë video dëgjohet mesazhi i një tifozi shqiptar drejtuar kryeministrit tonë. /CNA.al

“Pershendetje joq. Video nga e dashura e nje nder futbollisteve me te mire dhe kjo ka ndodhur ne derbyn e milanos dhe deghohet dikush me nje perl😂😂 "rama ik"

Gepostet von JOQ Albania am Sonntag, 9. Februar 2020

The post Video/ “Rama ik” edhe në derbin Inter-Milan appeared first on Sport.