Në “Air Albania” po luhet supersfida mes Partizanit dhe Bylisit e vlefshme për javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Kampionët në fuqi të Superiores do të kërkojnë të përfitojnë nga humbja e Kukësit në sfidën ndaj Tiranës, për t’iu afruar sa më shumë kreut.

Kronologjia e ndeshjes:

1′ Ka startuar sfida në “Air Albania”.
2′ Cinari jep sinjalin e parë në portën e Hidit, duke provuar me një gjuajtje nga distanca, topi shkon në duart e Hidit.
4′ GOOOOOL PARTIZANI 1-0/ Gafa e rëndë e Isli Hidit, i cili i ka dhuruar topin brazilianit Melo, pas devijimit të Solomon, teksa braziliani nuk fal duke kaluar në avantazh skuadrën e kuqe.

The post Video: Partizani e nis me këmbë të mbarë, gafë e pafalshme e Hidit appeared first on Sport.