Robert Lewandowski nuk ndalet së shënuari. Polaku ka kaluar Bayernin në avantazh në transfertën ndaj Mainz, për javën e 7-të të Bundesligës.

Pas një aksioni të bukur dhe krosimi perfekt të Pavard, Lewandowski dërgoi me kokë topin në rrjetë. Ky është goli i 22-të për polakund eri tani në këtë kampionat.

Në minutën e 13-të, Bayerni shënoi golin e dytë me Muller, pas asistit të Goretzka. /CNA.al

The post Video: Lewandowski i pandalshëm, Bayerni mbyll ndeshjen për 15 minuta appeared first on Sport.