Dortmundi ka fituar 5-0 në shtëpi ndaj Union Berlin, në ndeshjen e vlefshme ëpr javën e 20-të të Bundesligës.

Erling Haaland e nisi na minuta e parë dhe nuk zhgënjeu aspak, duke shënuar 2 gola 18′ dhe 76′. Pas 3 ndeshjeve të para me Dortmundin, norvgjezi ka shënuar 7 gola, dukë i bërë për vete të gjithë tifozët.

Golat e tjerë u shënuan nga Sancho 13′, Reus 68′ (p) dhe Witsel 70′. Pas kësaj fitoreje, Dortmundi renditet i treti me 39 pikë. /CNA.al

The post Video: Dortmundi fiton me “manita”/ 19-vjeçari më i famshëm në botë shënon dy gola appeared first on Sport.