Është duke u luajtur në Korçë, ndeshja mes Skënderbeut dhe Teutës, e vlefshme për javën e 23-të të Kategorisë Superiore.

Pjesa e parë u mbyll 2-1 për vendasit, ndërsa fillimi i pjesës së dytë ka nisur direkt me gol, miqtë barazojnë shifrat.

Kronologjia e ndeshjes:

61′ Mensah lëviz bukur brenda zone, pason te Bregu që godet fortë, pormbi traun e portës.
64′ Goditja nga shumë larg nga ana e Dajës, Frashëri nuk vështirësohet dhe bllokon topin.
69′ Rasti i mirë për Skënderbeun, Bregu pret pasimin në pozicion të favorshëm brenda zonës nga Asjon Daja, por gabon me goditjen e tij.

74′ GOOOLLL Bregu. Bregu gjen sërish rrugën e rrjetës. Një goditje e saktë me të majtën i jep avantazhin Skënderbeut.

The post Video: Bregu është thjesht i jashtëzakonshëm, Skënderbeu shënon të tretin appeared first on Sport.