Bota e futbollit ka një fenomen të ri dhe ai quhet Erling Haaland. 19-vjeçari i Dortmundit e ka nisur nga minuta e parë sot kundër Union Berlin dhë ka shënuar golin e dytë për të zotët e shtëpisë.

Dortmundi po fiton 2-0, me golat e Sancho 13′ dhe Haaland 18′. Kujtojmë se ky është goli i gjashtë për talentin norvegjez në 77 minuta lojë më verdhezinjtë. /CNA.al

The post Video: 19-vjeçari i Dortmundit nuk di të ndalet, shënon sërish appeared first on Sport.