Ish-sulmuesi i Liverpulit, Daniel Starrixh është pezulluar për 4 muaj, për shkak se ka thyer rregullat e vendosjes së basteve.

Sturrige

30-vjeçari anglez, i cili ka shënuar 7 gola në 16 ndeshje me skuadrën e re Tranzborspor, ka udhëzuar vëllain e tij, Leon, të vendosë bast për një kalim të mundshëm te Sevilja, si dhe i ka dhënë atij informacion të brendshëm gjatë merkatos së janarit 2018.

Fillimisht, Starrixh u ndëshkua nga një komision i pavarur verën e kaluar me përjashtim për 6 javë, mirëpo Federata Angleze e Futbollit apeloi vendimin dhe bordi apelimit vendosi ta përjashtojë për 4 muaj si dhe t’ia dyfishojë gjobën në 150,000 paund.

The post Vendosja e basteve, ish-futbollisti i Liverpulit pezullohet me 4 muaj appeared first on Sport.