14 C
Tirana
February 23, 2020
city denim Premier Liga Sport UEFA

UEFA me dënim bombë/ Man. City përjashtohet dy vite nga Champions League

Manchester City është përjashtuar nga Champions League për dy sezonet e ardhshme nga UEFA, dhe është gjobitur me 30 milionë euro, pasi u zbulua se klubi anglez ka thyer rregullat financiare që ka përcaktuar UEFA.

Ashpërsia e përjashtimit për dy sezonet e ardhshme dhe vlera e gjobës, tregon se sa seriozisht UEFA e konsideron se klubi anglez ka shkelur rregullat dhe kodin e sjelljes, shkruan The Guardian.

Vendimi hyn në fuqi nga sezoni i ri.

The post UEFA me dënim bombë/ Man. City përjashtohet dy vite nga Champions League appeared first on Sport.

Related posts

Video/ Gjykimi skandaloz i Kridens Metës, goli i Tiranës i parregullt. I mohoi dhe një penallti Skënderbeut

admin

"Po sikur të telefonoj Messi, çfarë do të ndodhë"?/ Bayernin e kap frika

admin

Guardiola shpërthen ndaj presidentit të Barcelonës/ "Mos e ngri shumë zërin"

admin

Leave a Comment