11 C
Tirana
March 31, 2020
2 muaj hazard La Liga Real Madrid Sport

Tronditet Reali/ Humbet 100 milionëshin për "El Clasicon" dhe Champions-in

Real Madrid e ka nisur ditën me një lajm mjaft tronditës për sezonin e “Los Blancos”. Eden Hazard do të mungojë për 2 muaj! Belgu la fushën i dëmtuar në sfidën e mbrëmshme ndaj Levantes.

Ditën e sotme, stafi mjekësor i madrilenëve kanë parë gjendjen e ylli të ekipit dhe kanë konfirmuar se Hazard vuan një dëmtim në gjurin e djathtë dhe do të qëndrojë jashtë fushave për 2 muaj.

Kështu, Zidane humbet një ndër më të rëndësishmit në kuadër të sfidave ndaj Cityt në Champions dhe “El Clasicos” ndaj Barcelonës.

The post Tronditet Reali/ Humbet 100 milionëshin për “El Clasicon” dhe Champions-in appeared first on Sport.

Related posts

Në fundjavë gjeti golin, Balaj i bën vetes një "dhuratë të vogël"

admin

Një tjetër stadium modern në Shqipëri, ja kur pritet të nisin punimet

admin

FOTO/ Historia e Partizanit në mëshirë të fatit

admin

Leave a Comment