Teuta dhe Kukësi zbresin në fushë në orën 17:00 për të mbyllur javën e 24-rt të kampionatit shqiptar. Trajnerët Martini dhe Duro kanë zgjedhur 11-shet respektive për përballjen e sotme.

Durrsakët do të tentojnë të frenojnë verilindorët duke synuar të barazojnë me pikë Laçin dhe Partizanin për të hapur rrugën drejt Europës.

Nga ana , skuadra e Shpëtim Duros kërkon të mos shkëputet nga Tirana e vendit të parë, pasi bardheblutë shkatërruan dje me rezultatin 5-1 rivalët e përjetshëm të kuq.

TEUTA-KUKËSI

Stadiumi “Niko Dovana”

Formacionet zyrtare:

Teuta: Frashëri, Arapi, Hoxha, Kuros, Todorovski, Kallaku, Aleksi, Vila, Vila, Çybja, Hebaj. Trajner: Edi Martini.

Kukësi: Xhika, Obanor, Limaj, Shkurtaj, Rroca, Krasniqi, Musolli, Malikji, Ethemi, Abazaj, Musta. Trajner: Shpëtim Duro.

The post Teuta-Kukësi, formacionet zyrtare/ Ja si luajnë ekipet appeared first on Sport.