Bashkëshortja e futbollistit ukrainas Mykola Moroziuk mund të përballet me një dënim me tre vite burg për abuzim me simbolet shtetërore pasi ajo këndoi himnin kombëtar të Ukrainës teksa kishte pozuar duke treguar të brendshmet.

Siç raporton “RT”, Irina Moroziuk shpërndau postimin më 1 shkurt në rrjetet sociale dhe bëri fansat të reagojnë shumë keq në mediat sociale.

Videoja, e cila ka qarkulluar në internet duke u bërë virale, tregon Moroziuk të veshur me një palë pantallona të gjera blu të errët të ulura të cilat ekspozonin të brendshmet e verdha.

Një kombinim ngjyrash që përputhet me atë të flamurit të Ukrainës. Biondja mund të shihet duke u filmuar në pasqyrë dhe duke kënduar himnin kombëtar të Ukrainës.

Ajo njihet për postimet e saj provokuese dhe gjysmë e zhveshur, po të shohësh profilin e saj në rrjetet sociale.

 

The post Tërboi rrjetin me videon e fundit, gruaja e futbollistit rrezikon 3 vite burg appeared first on Sport.