Trajneri i Partizanit, Adolfo Sormani, ka dalë në konferencë për shtyp përpara derbit me Tiranën, teksa ka folur për këtë takim shumë të rëndësishëm. Ai shprehet që nuk ka frikë nga Tirana dhe se skuadra nuk ka presion për të fituar.

Derbi i dytë për ju? “Unë këtë ndeshje derbi, e shoh si një ndeshje mes dy skuadrave që luftojnë për titullin kampion. Këtë ia transmetoj lojtarëve që nga fillimi i javës. Për mua mbetet një ndeshje për t’u fituar edhe pse është një derbi”.

Nga çfarë i druheni Tiranës? “Respekt për të gjithë kam gjithmone, por frikë nuk kam absolutisht. Punojmë fort dhe me entusiazëm gjatë kësaj jave dhe do të japin gjithçka në fushën e lojës. Gjithmonë për të fituar këtë takim dhe për të dhënë gjithçka”.

Presioni? “Nuk kam asnjë presion, thjesht unë dua që të fitojmë këtë ndeshje. Duket shumë e thjeshtë kjo frazë, por ne duam të fitojmë këtë ndeshje”.

Trajneri që do ngjyrosë qytetin të kuq? “Unë dua të fitojë këtë ndeshje për të qënë aty për titullin. Skuadra është gati që të bëjë më të mirën dhe të fitojë ndeshjen”

The post Sormani “kërcënon” Tiranën: Derbin kësaj here e fitojmë ne appeared first on Sport.