Tirana luajti të premten me Partizanin, ndërsa bardheblutë mbushin sërish xhepat nga premioja e takimit. Sipas asaj që është mësuar, bardheblutë edhe për këtë sfidë kanë pasur shpërblim

Pak a shumë lojtarët e dinë, por me sa është marrë vesh ajo do të vërtitet rreth 2500 euro. Titullarët e kanë marrë këtë shumë, ndërsa pjesa tjetër më pak. Halili duket se ka shpërndarë rreth 50 milionë lekë të vjetër pas derbit.

Presidenti Refik Halili gjatë gjithë kësaj kohe ka shpërblyer lojtarët e tij, sepse në ndeshjet e vogla u ka dhënë rreth 50 mijë lekë të rinj shpërblim, ndërsa në derbin e parë të fituar me të kuqtë dhe Kukësin u dha nga 2500 euro.

The post Shpartalluan Partizanin 5-1 në derbi, zbulohet premioja e majme e presidentit Halili appeared first on Sport.