Ylli Shameti vazhdon analizën rreth ndeshjes Kukësi-Tirana në emisionin “Pressing” në ABC News. Mbrojtësi i njohur tregon se kjo përballje do të zgjidhet nga pjekuria e lojtarëve me eksperiencë.

“Unë mendoj se ndeshje si kjo e nesërmja, në të tillë stadium dhe atmosferë, më mungon personalisht. Kampionati do të ishte ku e ku në nivel nëse do të luanim gjithmonë ndeshje të tilla. Duhet marrë parasysh edhe pjesa e marketingut.

Kjo është politika e klubit të Kukësit. Mbrojtja e Kukësit? Duhet para i gjithë ekipi në fazën mbrojtëse. Mendoj se kanë bërë një kampionat shumë të mirë, kanë ndër mbrojtjet dhe sulmet më të mira, njësoj si Tirana. Ndeshjen do e zgjidhë më shumë pjekuria e lojtarëve.

Favori i Kukësit është që edhe barazimi e mban në krye dhe e mban të qetë. Kanë bërë shumë gabime, s’e di sa do ndikojë barazimi në Ballsh. Kukësi ka fituar dy ndeshjet me Tiranën, por është vetëm një pikë më lart. Kjo tregon se kanë bërë gabime. Do të jetë një ndeshje e fortë, do e zgjidhë pjekuria dhe eksperienca e lojtarëve, asgjë tjetër”, deklaron Shameti.

The post Shameti i bindur: Ja cila skuadër e fiton supersfidën e sotme appeared first on Sport.