14 C
Tirana
February 23, 2020
75 mije tifoze juve milan san siro Seria A Sport

Rekord historik/ Ja sa mijë tifozë do të jenë në "San Siro" sot për të parë Milan-Juve

Sot në mbrëmje do të luhet ndeshja e vajtjes për gjysmëfinalen e Kupës së Italisë mes Milanit dhe Juventusit. Të dy trajnerët do të hedhin në fushë formacionet e tyre më të mira , vëmendja do të jetë te dueli Cristiano Ronaldo-Ibrahimovic.

Kjo ndeshje do të vendosë një rekord historik, pasi për herë të parë në historinë e Kupës së Italisë do të jenë të pranishëm në stadium 75 mijë tifozë. Kjo gjë nuk ka ndodhur kurrë më parë në këtë kompeticion.

“San Siro” sot do të jetë flakë… /CNA.al

The post Rekord historik/ Ja sa mijë tifozë do të jenë në “San Siro” sot për të parë Milan-Juve appeared first on Sport.

Related posts

Te Rangersi impresionohen nga Kamberi, është talent i shkëlqyer

admin

Video/ Ish-futbollisti i Skënderbeut dhuron spektakël, shënon supergol nga jashtë zonës

admin

Erdhi nga Kina në Premier League, sulmuesi i njohur izolohet në karantinë

admin

Leave a Comment