Lautaro Martinez është një nga sulmuesit më të diskutuar të momentit. Argjentinasi ka bërë mirë me Interin dhe po diskutohet shumë në klubet e mëdha. Barcelona ishte e para që donte sulmuesin 22-vjeçar, por duket se duhet të përballet me një konkurrencë të frikshme.

Real Madridi është futur shpejt në aksion dhe ndryshe nga Barcelona që i mori gjërat me qetësi, “Los Blancos” duan të veprojnë shpejt. Ata janë gati të paguajnë klauzolën prej 120 milionë eurosh për lojtarin e ri. Mosha e Benzemasë i tremb jo pak drejtuesit e Realit, ndërsa në krahun tjetër Jovic nuk po përmbush pritshmëritë.

Drejtuesit e Realit nuk duan që lojtari të rinovojë me skuadrën e Interit, pasi klauzola do të rritej dhe do të ishte shumë e vështirë për ta bindur të ndryshojë skuadër. Lufta për lojtarin është e madhe dhe nuk dihet se kush do të fitojë në fund.

The post Reali i prish planin Barcelonës/ Hyn në garë për bomberin e Serisë A appeared first on Sport.