Ilir Daja, trajneri i skuadrës së Skënderbeut këtë sezon ka meritën sepse po u jep besimin shumë lojtarëve që kanë pasur pak hapësira në Superioren shqiptare, por edhe në kampionatet fqinje. Në verë te Skënderbeu erdhën një “dyzinë” me lojtarët, nga tregu vendas, nga kampionatet fqinje dhe të huaj, afrikanë kryesisht.

Tashmë frytet e punës po dalin në pah, me Jorgo Pëllumbin, Agon Elezin e ndonjë tjetër. Pa thënë se Esien, Ndeki e ndonjë tjetër nga të huajt kanë filluar që të bëhen protagonist. Skënderbeu tashmë është bërë grup.

Mirëpo, në sfidën me Teutën, trajneri Ilir Daja nuk do të ketë një nga lojtarët më në formë të skuadrës së tij, Agon Elezin që në takimin me Tiranën në “Air Albania” mori kartonin e katërt të verdhë.

The post Po kalonte një super formë, Skënderbeu merr një lajm të keq për Elezin appeared first on Sport.