Stolat e thyer në impiantin e ri kombëtar në ndeshjen mes Kukësit dhe Tiranës, kanë sjellë një reagim të fortë nga ana e rendit, teksa këta të fundit kanë vënë në zbatim ligjin e ri për sportet duke arrestuar disa tifozë të Tiranës.

Policia pretendon se arrestimet janë bërë në bazë të pamjeve filmike, por në reagimin më të fundit në faqen e tyre në rrjetet sociale, tifogrupimi “Tirona Fanatics”, ka akuzuar se pjesëtarë të tyre po ndalohen padrejtësisht.

Sipas tifogrupit, edhe pse policia nuk ka pasur pamje filmike dhe fakte, sërish i ka ndaluar. Kështu, “Tirona Fanatics, bënë thirrje që këto arrestime të ndalen pasi në fund ata nuk janë kriminel, por ultras.

The post “Po arrestojnë pa prova”, shpërthejnë keq tifozët e Tiranës appeared first on Sport.