Zhgënjimi i Milan në derbi mund t’i kushtojë stolin trajnerit Stefano Pioli. Pankina e teknikut italian, ka nisur të lëkundet dhe sipas mediave italiane edhe triumfi në Kupën e Italisë nuk do të mund ta shpëtonte Piolin.

Klubi kuqezi bëri të ditur një takim që ka zhvilluar së fundi me trajnerin 54-vjeçar në lidhje me të ardhmen. Nëse italiani nuk do të arrij të sigurojë një vend në Champions Legaue atëherë ndarja me “Djallin” do të jetë e padiskutueshme.

Edhe pse ende nuk ka asgjë konkrete, Masimiliano Alegri është emri që qarkullon më së shumti në Milano, për një rikthim të mundshëm.

The post Pioli bën valixhen gati/ Milani piketon një super trajner appeared first on Sport.