13 C
Tirana
March 31, 2020
Kombëtare Seria A Sport

Përballja ndaj Ronaldos ja si vlerësohet Berisha nga mediat italiane

Elozhet vazhdojnë për portierin kuqezi, pas konfirmimit të radhës, që Etrit Berisha ofroi dje përballë Kristiano Ronaldos me shokë.

“Eurosport” / Etrit BERISHA 6.5 – “Dy ndërhyrje hyjnore përpara Ronaldos në fillimin e pjesës së dytë dhe më pas ndaj Kuadrados. Nëse SPAL-i mban ndeshjen të gjallë deri në fund, ishte vetëm falë tij”.

“Tuttomercatoweb” / ETRIT BERISHA 6.5 – “Nuk mund të bëjë asgjë ndaj golave në distancë të afërt të CR7 dhe Ramsejt. Dhe nëse Juventusi sërish nuk zgjeroi thellë shifrat ishte falë tij, duke ndalur të paktën tri gola të tjerë të sigurt”.

“Calciomercato” / ETRIT BERISHA 6.5 – “Me Ronaldon dueli doli në barazim 1-1, sepse në të parin CR7 e dënon me gol, ndërsa në fillimin e pjesës së dytë ishte Berisha që la pa fjalë portugezin. Madje, i mohon dhe Kuadrados golin e merituar… E vetmja garanci e SPAL-it është Berisha, askush tjetër”.

The post Përballja ndaj Ronaldos ja si vlerësohet Berisha nga mediat italiane appeared first on Sport.

Related posts

Bayern e feston 120 vjetorin me fitore, 4 pikë nga Dortmundi

admin

"Nuk më pëlqeu aspak Shqipëria, nuk isha i lumtur", rrëfimi i futbollistit spanjoll

admin

Plas grushti te Bayern, ja dy lojtarët e përfshirë në sherr

admin

Leave a Comment