14 C
Tirana
February 23, 2020
Kombëtare Kombetarja Sport

Përballja Maqedoni-Kosovë në Shkup, nuk do e besoni ç'do ndodhë në stadium

Përfaqësuesja eKosovës është duke pritur 26 marsin për t’u përballur me Maqedoninë e Veriut. Në ndeshjen e vlefshme për kualifikimin në finalet e Ligës së Kombeve në grupin D. mardhëniet  politike e sociale jo të mira mes dy shteteve ka rritur masat e sigurisë në Shkup. Fillimisht “Plisat” dolën garant për të mbrojur shpinën e dardanëve jashtë stadiumit teksa masat përorcohen edhe më tej me afrimin e datës.

Në një njoftim të fundit të Policisë së Kosovës, Drejtori i Përgjithshëm Rashit Qalaj konfirmon arritjen e një arrëveshje me shtetin fiqinj për ditën e ndeshjes. Sipas Qalajt, forca të shumta efektivësh të Policisë së Kosovës do të jenë prezent në Shkup për të garatuar qetësinë në stadium dhe jashtë tij. Një siguri më tepër kjo për lojtarët e PËrfaqësues së Kocovës të cilët nuk do e vuajnë presionin e vendasve, aq më tepër që tifozët në mbështetje të tyre priten të jenë të shumtë./Sport Ekspres/

The post Përballja Maqedoni-Kosovë në Shkup, nuk do e besoni ç’do ndodhë në stadium appeared first on Sport.

Related posts

Klubi gjigant i Europës është i bindur se Messi do të transferohet tek ata nëse largohet nga Barcelona

admin

Cungu "fiksohet" me lojtarin e tij: Nuk do e ketë më të lehtë të shënojë

admin

UEFA me dënim bombë/ Man. City përjashtohet dy vite nga Champions League

admin

Leave a Comment