Roma bëhet gati për një goditje të madhe në merkato

Roma është e vendosur që të transferojë Pedro Rodriguezin nga Chelsea në këtë afat kalimtar veror. Giallorossët janë në krizë financiare shkaku i coronavirusit dhe...

Koronavirusi, vendoset në dyshim e ardhmja e sulmuesit të Partizanit

E ardhmja e Jasir Asanit, sulmuesit në pronësi të Partizanit, por i huazuar te skuadra suedeze e AIK, është vënë në pikëpyetje, përshkak të...

Cana tregon si fituam ndaj Rumanisë në Europian: Bëjeni për mua

Lorik Cana ka qenë i ftuar në “Fan Zone”, atje ku ka rrëfyer edhe eksperiencën me Shqipërinë në Europianin e Francës. Më saktësisht atë...

Mario Gotze drejt Serisë A, e presin Milani dhe Roma

Anësori i Borussia Dortmundit, Mario Gotze, iu është ofruar klubeve italiane, Milan dhe Roma, raporton Gazzetta dello Sport. Lojtari gjerman nuk ka arritur të lë...

Emanuele Ndoj tërbon shokun e skuadrës: Nuk më la të investoja…

Emenuele Ndoj kaloi një fillimsezoni shumë të vështirë pas debutimit në Serinë A, duke qenë se dëmtimi e mbajti gjatë larg fushave të futbollit,...

Shtubina flet nga karantina: Kam neglizhuar vetë, testi ishte një siklet i madh

Ndriçim Shtubina ka bërë testin për COVID-19 pasi u prek një afërm i tij me Koronavirus. Por fatmirësisht lajmi ka qenë i gëzuar dhe...

"Bomba" nga Spanja/ "La Liga duhet të pezullohet përfundimisht"

Ish-ylli i Barcelonës, Hristo Stoichkov beson se do të ishte më e drejtë që të përfundonte La Liga tani, duke mos pasur rënie dhe...

Llullaku: Është infektuar një futbollist, do ndodhë diçka e keqe

Bjellorusia vijon të kundërshtojë me kokëfortësi rekomandimet e FIFA për pezullimin e përkohshëm të kmpionatit.  Ndonëse regjistrohen mbi 560 të prekur me Covid-19, prej...

Prej ditësh i bllokuar në Spanjë, Shkurtaj: Po përjetoj një makth

Vasil Shkurtaj u nis tri javë më parë drejt Spanjës me idenë për të bërë një fizioterapi speciale në Barcelonë, në mënyrë që të...

Alarmohet ish-mbrojtësi i Skënderbeut: E çuditshme ajo që po ndodh këtu

FIdan Aliti ka folur nga Suedia për emisionin Sporti Total në KTV. Ky shtet është pas Bjellorusisë me rregullat më të lehta për qytetarët,...