"Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen...

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez,...

"Do lërë gjurmë te Juventusi", në Itali kanë besimte Xhakomo Vrioni

Xhakomo Vrioni la Çitadelën për të kaluar te Juventus U23, por pandemia e ndaloi talentin e kombëtares së shpresave të tregojë potencialin e tij....

Çantën në kurriz dhe bidonin me ujë mbi shpinë, ja si stërviten lojtarët e...

Tashmë që futbolli është pezulluar dhe nuk ka ende një datë se kur mund të rifillojë, lojtarët mundohen të gjejnë mundësi të veçanta për...

Ibrahimoviç drejt largimit nga Milani, kuqezinjtë e gjejnë zëvendësuesin te Real Madridi

Ndonëse u afrua vetëm në janar, duket se Zlatan Ibrahimoviç od të largohet nga Milani në fund të sezonit. Drejtuesit kuqezi do të përqendrohen në...

“Maradona njeriu më i keq që kam takuar”, gjyqtari bën rrëfimin e papritur

Diego Armando Maradona njihet si një nga lojtarët më kontrovers dhe më të talentuar që njeh historia e futbollit. Argjentinasi pati suksese të mëdha...

"Bomba" e Edi Rejës: Në Shqipëri gjithçka është ndalur, futbolli nuk rifillon

E gjithë bota vijon betejën me Covid-19 ndërsa mbetet ende e paqartë se kur gjërat do të rikthehen në normalitet. Në dyshim të fortë...

Kërcim sensual, moderatorja e njohur sportive duket në superformë (VIDEO)

Daljana Sejdia, gazetarja bukuroshe e programit sportiv “Sport News Plus” në televizionin më të madh informativ “News 24”, përveç stilit dhe klasit që shfaq...

Sulmuesi i Tiranës bën stërvitje “ushtarake” me Noizyn

Sulmuesi i Tiranës, Majkëll Ngo, po përpiqet të ruajë formën fizike, para rinisjes së kampionatit. Futbollisti anglez, ka postuar së fundmi një video duke u...

Ndeshja historike, kur Messi dhe Maradona luajtën bashkë te i njëjti ekip

Dy legjendat argjentinas, Lionel Mesi dhe Diego Maradona shpesh krahasohen me njëri-tjetrin për spektaklin dhe gjërat e mrekullueshme që kanë bërë në fushën e...