E do Juventusi, Mauro Ikardi vendos për të ardhmen

I larguari nga Inter, Mauro Icardi, dëshiron transferimin vetëm te Juventus, që mund të ofrojë Juan Cuadradon në këmbim, raporton Sport Mediaset. Icardi këtë sezon...

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria...

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë...

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm...

Vjen zyrtarisht lajmi fantastik/ Ja kur rinisin stërvitjet ekipet e Serisë A

Kryeministri i Italisë Xhuzepe Konte shpalosi planin e liberalizimit të lëvizjeve jo vetëm për qytetarët, por dhe për futbollistët. Në një konferencë për mediat, kreu...

Befason Mavraj: Kam firmosur kontratë 7-vjeçare me ekipin gjerman

Gjermania është shteti i parë në Europë ku pritet të rinisë futbolli, pas gjunjëzimit, për shkak të pandemisë globale të Koronavirusit. Ndërkohë së fundmi,...

“Kumbulla luan si veteran”, Bogdani: Manajn e kanë penguar disa probleme, Lakti ka gjithçka...

Ish-“bomberi” i Shqipërisë Erjon Bogdani analizoi 3 futbollistët premtues shqiptarë që aktivizohen me klube të huaja: Marash Kumbullën (Verona), Rei Manajn (Barcelona B) dhe...

Ish-trajneri i Partizanit: Harrojnë se fitova gjithçka, më kujtojnë vetëm për atë rast

Ish-trajneri i Partizanit, Mark Iuliano është rikthyer të flasë për të kaluarën, teksa ka kujtuar episodin e 26 prillit 1998, në ndeshjen mes Juventusit...

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin...

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk...