Piter Olainka, Liridon Latifi, Bernard Berisha, Ali Soue dhe Xhejms Adeniji ishin padyshim mes protagonistëve kryesor të Skënderbeut në aventurat e arta Europiane.

Nga këta futbollist, përveç Ali Soues i cili veshi fanellën bardhekuqe në form huazimi nga Kievo Verona, Skënderbeu mbushi arkat duke i shitur në kampionate Europiane.

Lista me vlerën e lojtarëve kur ishin te Skënderbeu dhe vlera e tyre sot, sipas transfermarkt.com

Te Skënderbeu – Sot

P. Olainka: 750.000€ – 4.500.000€

L. Latifi: 850.000€ – 500.000€

B. Berisha: 675.000€ – 2.000.000€

Ali Soue: 675.000€ – 2.800.000€

Xhejms: 450.000€ – 700.000€

The post Nga Berisha, te Latifi e Olainka/ Ja sa vlejnë sot ish “yjet” e Skënderbeut appeared first on Sport.