Dita e sotme ka qenë e veçantë për qytetin e Gramshit, pasi ka qenë festë në tërë krahinën, ndërsa ka pasur edhe aktivitete nga më të ndryshmet.

Nuk kanë munguar nderimet për personalitete të zonës ndër vite në të gjitha fushat, ndërsa ka qenë i pranishëm edhe djali i kësaj treve, Lorenc Trashi që e nisi futbollin me Gramshin që pa mbushur të 17-tat dhe kontribuoi deri në moshën 19-vjeçare me ekipin e parë.

Trashi është nderuar me çmim mirënjohje nga Bashkia e Gramshit, duke qenë se është edhe lojtar i ekipit tonë Kombëtar…

The post Model frymëzimi për çdo të ri, Trashi nderohet me çmim special appeared first on Sport.