Leo Messi është në super formë ndeshjen e sotme ndaj Eibar. Katalanasit po kryesojnë 3-0, falë 3 golave të argjentinasit.

I pari në minutën e 14-të, falë një depërtimi të bukur brenda zone dhe driblimit të kundërshtarëve, më pas dërgoi topin ën rrjetë.

Dy golat e tjerë u shënuan brenda 3 minutash, 37′ dhe 39′. Goli i dytë sërish pas një depërtimi të bukur brenda zone dhe një goditje të fortë me të djathtën, pas pasimit të Vidal. Goli i tretë pas një gabimi të rëndë nga mbrojtësit e miqve. Messi tregone dhe njëherë tjetër që është “mbreti” i këtij sporti! /CNA.al

The post Messi nuk është “normal”/ Video: Shënon dy gola për 120 sekonda appeared first on Sport.