Ka startuar në orën 19:00, derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit. Një përballje spektakolare që pritet të dhurojë spektakël, si në fushë dhe jashtë saj.

Aktualisht është mbyllur pjesa e parë me rezultatin 2-1 për bardheblutë të cilët kanë përmbysur me dy penallti të Bathës.

Episodet:

16′ GOOOOOL TIRANA 1-1/ Batha realizon nga pika e bardhë e penalltisë. 

9′ GOOOOOL TIRANA 2-1/ Batha shënon sërish nga pika e bardhë e penalltisë duke përmbysur rezultatin. Në festë bardheblutë. 

2′ GOOOOOL PARTIZANI 0-1/ Fantastik braziliani Melo. Shpërthejnë në festë të kuqtë. Me një goditje fluturimthi nga jashtë zonës, futbollisti i Partizanit e dërgoi topin në trekëndësh, duke mos i dhënë asnjë shans Likës.  Goli i dedikohet Lorenc Trashit. 

 

The post Mbyllet pjesa e parë/ Tirana po përmbys Partizanin appeared first on Sport.