Pas ndeshjes së parë të 1/8 finale të Ligës së Kampionëve mes Napolit dhe Barcelonës, flet një ish-lojtari luksi i të dyja skuadrave. Është Diego Armando Maradona, i cili në qytetin napolitan nderohet si. Kampioni i Botës me Argjentinën ndalet edhe te Leo Messi, që luajti për herë të parë në karrierë në “San Paolo”, në “mbretërinë” e tij:

“Do të kisha dashur të përballesha me Messin në “San Paolo”. Leo nuk e ka jetuar atë që kam përjetuar unë. Ky është avantazhi im ndaj tij, por mund të luajë lehtësisht në Napoli. Ai nuk do të ishte në gjendje të bënte gjërat që bëra unë, por uroj që napoletaët ta kenë një Messi”.

The post Maradona sfidon haptazi Messin/ Shko dhe bëjë atë gjë, që të jesh si unë appeared first on Sport.