14 C
Tirana
February 23, 2020
denim guardiola Man.City Premier Liga Sport

Man. City u dënua rëndë nga UEFA/ Guardiola gjen ekipin e ri

Dënimi i Manchester City-t me dy vite përjashtim nga kompeticionet europiane kanë ngritur dyshime të forta për të ardhmen e Pep Guardiolës. Trajneri spanjoll mund të largohet në fund të sezonit nga skuadra e “Qytetarëve”, pasi duket se kapitulli i tij me anglezët është mbyllur.

Shumë klube kanë kryqëzuar gishtat dhe kanë mprehur duart për të rrëmbyer trajnerin spanjoll. Juventusi kryeson listën e klubeve sipas asaj që shkruan “The Sun”. Afrimi i Guardiolës kërkohet nga familja Agnelli që është e fiksuar pas fitimit të Champions League.

Spanjolli ka shumë vite pa e fituar, por është një specialist i lojës së bukur dhe kompeticioneve të rëndësishme Europiane. Ai mund të punojë me Cristiano Ronaldon, por dhe me Messin që i mbaron kontrata, tekniku mund të formojë një ekip

The post Man. City u dënua rëndë nga UEFA/ Guardiola gjen ekipin e ri appeared first on Sport.

Related posts

Si sulmues race, ky është goli i Armando Brojës kundër Arsenalit (VIDEO)

admin

Disiplina dënoi ashpër djalin e presidentit, zbulohet çfarë bëri ai në tunel

admin

Ka luajtur me të dyja ekipet, Pero Pejiç: Ja kush e fiton ndeshjen Kukësi-Tirana

admin

Leave a Comment