Renato Arapi jep shenja rikthimi. Kapiteni pritet që të jetë në fushë ndaj Kukësit, pasi terapia që po kryen në Serbi ka dhënë rezultat të shpejtë. Gjendja e mbrojtësit është përmirësuar ndjeshëm pas disa seancash terapi, aq sa nesër mund edhe t’i bashkohet grupit në stërvitje. Dhe nëse gjithçka shkon sipas planeve, ai të shtunën do të jetë një forcë më shumë për formacionin e Edi Martinit.

Lojtari pas një mungese të gjatë, gjeti derman te “magjistarja” serbe, sikundër njihet ndryshe edhe fizioterapistja Marijana Kovaçeviç. Kujtojmë se ai kishte pësuar tërheqje realisht të rëndë, prej afro 10 centimetrash dhe më në fund po rikuperohet. Nuk është vetëm ky lajmi i mirë para javës së 24-t, pasi grupit do i shtohet edhe Albano Aleksi. Duket se mesfushori që shpesh është adaptuar edhe në mbrojtje e ka kaluar gripin dhe pritet në fushë ndaj verilindorëve. Një rikthim i rëndësishëm është edhe ai i Lorenco Vilës. Lojtari ka ezauruar pezullimin prej të verdhëve, ndaj mund ta llogarisim si titullar këtë të shtunë.

The post “Magjistaria” serbe bën mrekullinë, shëron kapitenin Arapi appeared first on Sport.