Do të startojë në orën 19:00, derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit. Një përballje spektakolare që pritet të dhurojë spektakël, si në fushë dhe jashtë saj.

Bardheblutë e Tiranës, vijnë në këtë takim, si kryesues të kampionatit, ndërkohë që kampionët në fuqi të Partizanit, do të kërkojnë triumfin në derbi, për t’u rikthyer në garën për titull, pas një serish rezultatesh jo fortë pozitive. Të dy trajnerët kanë bërë publike formcionet zyrtare, ku nuk mungojnë surprizat.

FORMACIONET ZYRTARE:

TIRANA: Lika, Hoxhallari, Doka, Muça, Vangjeli, Celhaka, Batha, Torasa, Kale, Kobina, Ngo.

PARTIZANI: Hoxha, Belica, Bitri, Idrizaj, Haklaj, Telushi, Broja, Melo, Bardhi, Çinari, Braun.

Gjyqtar: Juxhin Xhaja

The post Luhet derbi/ Dalin formacionet zyrtare, ja si do të rreshtohen Tirana dhe Partizani appeared first on Sport.