Watford ka tronditur Liverpool-in dhe botën e futbollit.

Hornets, në fakt, kanë mundur 3-0 Të Kuqtë në javën e 28-të të kampionatit, duke i shkaktuar atyre humbjen e parë në këtë sezon rtë Premier League dhe të parën pas 44 ndeshjesh radhazi.

Heroi i sfidës ka qenë Sarr, i cili ka shënuar dy golat e parë të sfidës në minutën e 54-t dhe të 60-të. Kur pritej reagimi i miqve, Watford ka vulosur fitoren me golin e tretë të Deeney në minutën e 72-të.

Kjo ka qenë humbja e parë për Watford kundër Liverpool-it në Premier League, pas tetë humbjesh radhazi.

The post Liverpooli ulet me këmbë në tokë, pëson humbjen e parë pas 44 javësh appeared first on Sport.