Lajmi i madh për Flamurtarin.  Klubi vlonjat ka federuar dje edhe dy brazilianët e fundit, Karlos Henrike Ramos dhe Odialdo Souza de Oliveira të cilët ishin në pritje.

Mbetet pa u federuar për momentin vetëm Bruno Lipi. Dy brazilianët e tjerë Lukas Ramos, Uelber Kosta u federuan para ndeshjes së Kupës, teksa u aktivizuan me Vllazninë. Duke qenë se ndeshja është brenda javës dhe është mjaft e rëndësishme, trajneri Troisi nuk i ka lënë pushim lojtarët pas eliminimit nga Kupa e Shqipërisë.

Për ndeshjen me Luftëtarin, do të vijojë të jetë mungesë Xhavahir Sukaj i cili është i dëmtuar si dhe greku Jorgos Sarris. Ky i fundit ka mbërritur në Vlorë, por duket se është ende shpejt për të folur se kur mund të rikthehet në fushë.

The post Lajm i madh te Flamurtari, klubi federon 2 futbollistë cilësorë appeared first on Sport.