Sky Sport Deutschland ka lëshuar bombën e ditës.

Sipas kanalit sportiv gjerman, Jadon Sancho ka marrë vendimin që të largohet nga verdhezinjtë në fundin e këtij sezoni.

Një lajm i mrekullueshëm për Manchester United, që ka kohë që ka nisur kontaktet me 19-vjeçarin për të djegur konkurrencën.

Sancho, i cili ka shënuar 15 gola dhe ka dhënë 17 asiste në 29 ndeshjet e luajtura në këtë sezon, ka një vlerë prej 120 milionë eurosh në merkato.

The post Lajm “bombë” nga Gjermania/ Zbulohet ekipi i ri i Jadon Sancho, do të transferohet për 120 milionë euro appeared first on Sport.