I pyetur për mundësinë e ndërprerjes së kampionatit, gjë e cila do t’i hiqte fitimin e titullit, Jurgen Klopo i është përgjigjur duke qeshur dhe duke deklaruar se tifozët e Liverpoolit nuk janë aq budallenj sa ta besojnë këtë gjë.

Sipas zërave, nuk ka garanci që Liverpooli do të fitojë Premier Ligën e parë në historinë e klubit (duke qenë se për herë të fundit kampionatin e ka fituar 30 vite më parë kur akoma se kishte marrë emrin e sotëm), për shkak të rrezikut të përhapjes së koronavirusit.

Mirëpo kjo gjë nuk e shqetëson aspak gjermanin Jurgen Klopp, i cili shprehet: “Tifozët e Liverpoolit nuk janë aq budallenj sa të besojnë këto gjëra.”

The post Koronavirusi i rrezikon titullin Liverpoolit? Klopp jep përgjigjen epike appeared first on Sport.