Manchester City ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në “Santiago Bernabeu” ndaj Real Madrid, duke hedhur një hap të sigurt drejt çerekfinaleve të Champions League.

Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola triumfoi 2-1 në Madrid, duke përmbysur disavantazhin pas golit të Isco.

Gabriel Jesus dhe De Bruyne me 11-metërsh i dhanë fitoren “Citizens” në një ndeshje që dukej e kontrolluar nga madrilenët.

City kishte një rast shumë të mirë për të shënuar edhe golin e tretë, por Gabriel Jesus u ndalua me faull nga Sergio Ramos kur ishte vetëm përballë portierit, duke bërë që kapiteni i Realit të ndëshkohej me të kuq.

The post Katon i kuq, penallti dhe 3 gola/ Guardiola dhe djemtë e tij dalin me kokën lartë nga “Bernabeu” appeared first on Sport.