Juventus po tenton të përfitojë nga situata e vështirë e Manchester City. Kampionët e Anglisë janë përjashtuar për dy sezonet e ardhshme në kompeticionet europiane për shkak të parregullsive në FPF (fair-play financiar).

Objektivi i bardhezinjve quhet Gabriel Jesus dhe The Sun zbulon ofertën që po mendojnë të bëjnë italianët për shërbimet e sulmuesit brazilian. 70 milion euro janë gati për kartonin e 22-vjeçarit, i cili ka shënuar 18 gola në 39 ndeshje të zhvilluara me kombëtaren braziliane.

Konfirmimi i pezullimit nga Europa mund të ndikojë që shumë yje të “Cityzens” të largohen në fund të sezonit dhe Gabriel Jesus është njëri prej tyre. Juventusi e do për të përforcuar sulmin, oferta është gati dhe pritet vetëm përgjigja e klubit anglez.

The post Juventusi i bën “gjëmën” Man. Cityt/ “Zonja” i grabit yllin e madh pas dënimit nga UEFA appeared first on Sport.