Java e 24 e Kategorisë Superiore do të hapet me superndeshjen e derbit Tirana-Partizani, e cila luhet në “Air Albania Stadium”, të premten ora 19:00.

Përsëri ndeshjet do të luhen në vetëm dy ditë, të premten dhe të shtunën, ndërkohë derbi i kryeqytetit pritet të mbledhë shumë tifozë dhe të dhurojë si gjithmonë emocione të mëdha.

Të gjitha ndeshjet e javës së 24 janë:

-E premte, 28.02.2020

Tirana-Partizani 19:00
-E shtunë, 29.02.2020

Bylis-Flamurtari 14:00

Luftëtari-Laçi 14:00

Teuta-Kukësi 17:00

Vllaznia-Skënderbeu 17:00

The post Java e 24-t e Superligës fillon me derbin Tirana-Partizani, ja kur luhen të gjitha sfidat appeared first on Sport.