Bekim Balaj ka rigjetur golin me ekipin e Sturm Graz në Austri pas një kohe të gjatë pa shënuar. Sulmuesi 29 vjeçar i aktivizuar në minutën e 73 të takimit të sotëm mes Sturm Graz dhe Austria Vienna ka arritur të shënojë golin e barazimit në minutën e 88.

Ky është goli I 6 në kampionatin austriak për Bekim Balajn dhe I pari në kampionat për vitin 2020. Goli I fundit që kishte shënuar Balaj me Sturm Graz në kampionat datonte që nga muaj tetor ndaj St Polten, ndërkohë që gjatë miqësoreve të janarit arriti të shënonte 3 të tillë.

The post I mjaftojnë vetëm 15 minuta, Balaj dhuron spektakël në Austri appeared first on Sport.