13 C
Tirana
March 31, 2020
fajtor humbje La Liga Levante ramos Sport

Humbje e papritur për Realin/ Sergio Ramos e thotë me të madhe kush është fajtori

Real Madrid pësoi një humbje shokuese mbrëmjen e djeshme në transfertën e Levantes. Madrilenët humëbn me rezultatin 1-0, duke humbur kështu dhe kreun e La Ligës. Kapiteni I Realit, Sergio Ramos, pranon humbjen, ka disa fjalë për gjyqtarin dhe deklaron se nuk ka kohë për të humbur.

‘’Është moment më I rëdnësishëm I sezonit. Nuk ishte ndeshja jonë më e mirë, por duhet ta hedhim pas. Nuk më pëlqen të flas për gjyqtarët, pasi dhe ata njerëz janë dhe bëjnë gabime. Sonte kemi dy penallti të mohuara, raste të pastra. Me këtë gjyqtar as nuk bisedon dot, ndryshe nga të tjerët’’, janë fjalët e Ramos pas ndeshjes, duke akuzuar gjyqtarin e takimit, Alejandro Hernández Hernández.

‘’Gjyqtari më ndëshkoi që në minutën e 10 me karton të verdhë dhe në fund të ndeshjes e pteta nëse ka diçka personale. Më vjen keq për dëmtimin e Hazard dhe I uroj që të rikthehet sa më shpejt. Shpresoj që të mos jetë serioze si herën e parë. Nuk kemi kohë për të humbur. Kemi dy ndeshje të forta këtë javë, kundër Cityt dhe Barçës dhe duhet të japim maksimumin tonë’’, mbyll spanjolli.

The post Humbje e papritur për Realin/ Sergio Ramos e thotë me të madhe kush është fajtori appeared first on Sport.

Related posts

Postimi epik i Tefik Osmanit, tallet keq me Erion Braçen

admin

Harrojnë rivalitetin për titull/ Një i Tiranës dhe një i Kukësit bëhen bashkë në kohën e Koronavirusit (foto)

admin

Situatë emergjente, klubi i Superligës i bën thirrje FSHF: Ndalni futbollin

admin

Leave a Comment