Coronavirus po i tmerron të gjithë, me virusin e tmerrshëm që ka shkaktuar mijëra viktima në Kinë, ndërsa në Europë vendi më i prekur është Italia, me mbi 650 raste dhe 17 viktima. Frika i ka kapluar të gjithë, teksa në Angli, klubi i Newcastle ka marrë edhe masa.

Sipas lajmeve të fundit, trajneri Steve Bruce ka bërë me dije se është rreptësisht e ndaluar që lojtarët dhe stafi të shtrëngojnë duart mes njëri-tjetrit, në mënyrë që të mbrohen sadopak nga përhapja e Coronavirus.

The post Frikë e madhe nga coronavirusi, klubi i njohur anglez iu ndalon rreptësisht lojtarëve të bëjnë këtë gjë appeared first on Sport.