Tre futbollistë të Leicester kanë rezultuar pozitiv me Koronavirus. Lajmi është bërë me dije nga “The Sun”, që në fillim nuk kishte zbuluar emrat e lojtarëve dhe klubit të cilit i përkisnin. “The Guardian” konfirmoi lamin, duke bërë me dije se janë tre lojtarë të ekipit të drejtuar nga Brendan Rodgers. Menjëherë, Leicester është futur në karantinë dhe do ta bëjë edhe skuadra me të cilën “dhelprat” janë ndeshur së fundmi: Aston Villa!

Ndërkohë, pas këtij lajmi, tashmë pritet që Premeir League të ndërpritet dhe mos vazhdojë më deri në një urdhër të dytë.

The post E frikshme/ Tre lojtarë të klubit të madh të Premier League të prekur nga coronavirusi appeared first on Sport.