Dy ish-futbollistët e Kategorisë Superiore Jasir Asani dhe Fidan Aliti do të jenë përballen sërish kundër njëri-tjetrit.

Rrugëtimi në Kupën e Suedisë të AIK-ut dhe Kalmarit kryqëzohet në raundin e tretë të këtij kompeticioni ku të dyja ekipet do të ballafaqohen në datën 9 mars.

Kujtojmë që ish-futbollisti i Partizanit Jasir Asani luan për AIK-un, kurse ish-mbrojtësi i Skënderbeut Fidan Aliti luan që prej vitit të kaluar për Hamarbin. Të dy janë përballur disa herë në sezonet e fundit kur luanin në kampionatin shqiptar kur të kuqtë dhe korçarët rivalizonin në direkt dhe në distancë njëri-tjetrin.

The post Duel titanësh, Asani sfidon Alitin në kampionat appeared first on Sport.