Borussia Dortmund vendos që të blejë Emre Can që tani duke mos pritur fundin e sezonit, edhe pse parashikohej që blerja e mundshme të vinte në qershor…

Verdhezinjtë janë të bindur te cilësitë e mesfushorit gjerman dhe ndaj nuk do të bëjnë prapaktheu. Huazimi pra do të bëhet blerje përfundimtare.

Kontrata e re e Can parashikon firmën deri në vitin 2024 me Borussia Dortmund. Can shënoi një supergol në sfidën që verdhezinjtë zhvilluan ndaj Bayer Leverkusen.

The post Dortmundi nuk pret dot deri në merkaton e verës, zyrtarizon goditjen e madhe/ Një super lojtar appeared first on Sport.