Sulmuesi i Borussia Dortmund, Erling Haaland, është një ndër lojtarit më të dashur në botën e futbollit, edhe pse është ende në fillimin e karrierës së tij. 19 vjeçari i ka thurur elozhe sulmuesit veteran të Milanit, Zlatan Ibrahimovic.

“Më pëlqen mentaliteti i tij dhe si ai i shikon gjërat ndryshe”, tha fillimisht Haaland për Ibrahimovic. “Më pëlqen dhe fakti që ai lëviz sa në një klub në një tjetër.

Ka ndërruar dhe shumë kampionate dhe kjo gjë nuk është e lehtë. Gjithsesi, ai kudo ku luan, shënon gola të shumtë. Më pëlqen ta shikoj Ibrën në fushë”, përfundoi sulmuesi i Borussia Dortmund.

The post Djaloshi Haaland zbulon idhullin e tij/ “Ai i shikon gjërat ndryshe” appeared first on Sport.